3.kolo ligy

13/12/2015
Zuzka Pavelková

V sobotu 12.12. se v Miláně konalo 3.kolo ligy, kam jsme s celým týmem odjeli mikrobusem. Dobře naladění a plní odhodlání si utkání proti obhájcům titulu užít a nechat na kurtu vše, jsme dorazili do haly, kde se v pátek dohrál mezinárodní turnaj, na kterém jsem hrála.

Opět jsem nastoupila do deblu s Karin Maran proti Pirvanescu a Megumo. Jak je v ženském deblu zvykem, tak jsme hrály na 3 sety a třetí set se rozhodoval až v prodloužení. První set jsme vyhrály 21:19, druhý prohrály 15:21 a v polovině třetího setu jsme si měnily strany za stavu 11:7 pro soupeřky. Náš trenér Csaba nás ale dovedl nakopnout a přesvědčit Karin, že se ten zápas dá ještě vyhrát. Za ohromného povzbuzování naším týmem jsme skóre vyrovnaly a pak se bily o každý bod až do úplného konce. Střídaly jsme si mečboly. Jednou ho odvrátily soupeřky „prasetem“ a vzápětí jim to Karin na síti oplatila. Kdyby měl Csaba na hlavě ještě nějaké vlasy, tak po tomhle zápase by o ně zaručeně přišel. Nakonec se nám podařilo dát vítězný bod a poměrem 25:23 zápas ukončit. Druhý v pořadí byl mužský debl, který jsme nakonec skrečovali, takže jsem mohla hned nastoupit do singlu proti Pirvanescu. Zápas jsem vyhrála s přehledem na dva sety, jenom to tentokrát trochu víc bolelo, protože jsem od rána měla nohy jak z betonu po turnaji a trénincích.
Následoval mužský singl, ve kterém se Marcovi Mondaviovi moc nedařilo a prohrál na dva sety a závěrečným zápasem byl mix, který rozhodoval o výsledku. Karin s Rudim hráli moc dobře, ale na soupeře, kteří byli favority, nestačili.

Prohráli jsme tedy s Milánem 3:2, ale všichni jsme nechali na kurtu maximum, takže s výsledkem jsme spokojení. Věřím ale, že příště budeme ještě silnější a třeba se nám podaří vyhrát! :) Děkuji celému týmu za super atmosféru a stoprocentní nasazení a všem fanouškům za podporu!

Teď mě čeká poslední týden trénování v Bolzanu a pak se vydám na pár dní domů na Vánoce.