3. místo na Kubě

31/03/2015
Zuzka Pavelková

23.3. jsem se z Jamajky spolu s dalšími hráči, kteří hráli jak na Jamajce tak na Kubě, přesunula do Havany. Cestování bylo v pohodě, až do příletu do Havany, kde kontroly na letišti byly dost otravné a člověk se tam cítil jako vetřelec. Po nějaké době, co jsem ze sebe musela udělat hráče tenisu, protože nevěděli, co je to badminton i pochopili, že jsem přiletěla na turnaj a dali mi pokoj. Tedy spíše povolení ke vstupu do země. Organizace v prvních dnech trochu vázla a nikdo nevěděl, jaký bude program, kdy má jaká země trénink v hale a o transportu ani nemluvím. Nakonec jsem se s Honzou Fröhlichem dostala na dva tréninky do haly. Kolem dokola byla okna a strop byl dle mého názoru šílený a míček se docela ztrácel. Ale po nějaké době jsem si docela zvykla.

IMG_4655                                         IMG_4634

Na turnaji jsem byla druhá nasazená a v prvním kole mě čekala Ebru Yazgan, se kterou jsem hrála v semifinále na Jamajce. Věděla jsem, že se tentokrát připraví lépe. A taky že ano. Tahaly jsme se o každý bod a v koncovce jsme asi pět minut diskutovali o výroku čárového rozhodčího, který španělsky říkal aut, ale neustále ukazoval na místo, kam dopadl míček, takže to vypadalo, že ukazuje, že míček byl v hřišti. Po tomto jsem dotáhla set do vítězného konce. Druhý set jsem nezačala nejlépe a soupeřka na mě vyvíjela moc velký tlak a já nebyla schopná na to rychle odpovědět a zaostávala jsem o několik bodů. Přestože jsem začala stav dotahovat, tak to nestačilo na to, abych set otočila ve svůj prospěch. Ve třetím setu jsem byla více aktivní, držela soupeřku pod tlakem a lépe jsem reagovala na její údery. Vyhrála jsem poměrem 21:17, 13:21, 21:16.

Těžké první kolo bylo za mnou a druhé proti hráčce z Kuby, kterou byla Tahimara Oropeza, mělo být mnohem lehčí. Na zápas jsem se však pochopitelně připravila stejně jako na každý jiný. Tentokrát jsem vyhrála bez větších problémů 21:13 a 21:7.

V semifinále jsem hrála proti Lauře Sarosi z Maďarska. Její hru znám, přestože jsem proti ní v kategorii dospělých ještě nikdy nehrála. V prvním setu jsem hodně útočila a přinášelo mi to hodně bodů a vyhrála jsem 21:17. V druhém jsem chtěla hrát stejně, ale Laura zpřesnila údery a já už pro útok neměla tak dobré pozice. Přesto jsem ale hru nezměnila a proto jsem udělala několik zbytečných chyb nebo jsem se dostala ještě do více nevýhodné situace. Prohrála jsem 21:12. Ve třetím setu jsem se už snažila hrát trochu jinak a neútočit v nevhodné chvíli. Začala jsem hrát delší výměny a platilo to. Bohužel jsem ale byla stále dost netrpělivá a to přinášelo zbytečné chyby. Třetí set jsem prohrála 21:15 a finále proti Ebru Tunali jsem si bohužel zopakovat nemohla. Prohra mě mrzí, protože jsem nehrála zrovna moc dobře. Na druhou stranu 3. místo také není špatné a jsem ráda za zvládnutý první zápas proti Ebru Yazgan.

Děkuji Honzovi Fröhlichovi za koučování, které mi hlavně v prvním zápase docela pomohlo.

Měla jsem možnost vidět i něco málo z Kuby. Věděla jsem předem, že to bude tak trochu „jiný svět“, ale místní atmosféra měla přece jen jakési své kouzlo a ta stará auta prostě neměla chybu. 😉

IMG_4562                                            IMG_4657

V neděli 29.3. jsem cestovala po třech týdnech zpět domů. Bohatší o plno zážitků, zkušeností a bodů do světového žebříčku. Moc si vážím toho, že jsem na každém turnaji měla nějaké bodyguardy v podobě kamarádů z různých koutů světa. Děkuji Radkovi Votavovi za koučování na dálku a hlavně sponzorům a rodině za to, že jsem se těchto turnajů mohla zúčastnit. Bez jejich pomoci a servisu, který mi poskytují, by to nebylo možné.

Dále děkuji všem za podporu a povzbuzování. Mým dalším turnajem bude finále play-off extraligy, které se bude konat 11.-12.4. v Praze.

Výsledky turnaje na Kubě najdete zde.

Zdravím z Přerova

Zuzka