3. místo v extralize!

16/04/2015
Zuzka Pavelková

Finále play off v extralize se konalo o víkendu 11. a 12.4. v Praze, kam jsme přijeli už v pátek. Po společném obědě na hotelu jsme absolvovali trénink v Radonicích a pak už jen ladili týmového ducha a připravovali se na sobotní boj o finále.

Soupeřem nám byl tým TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice A. Já jsem hrála singl proti Kamile Augustyn. Kamila se představila v mnohem lepší formě jak v našem minulém zápase. Snažila se mě dostat pod tlak a přinutit mě tím zahrát méně kvalitní úder, k čemuž přispěly i pomalejší míče. Já jsem ji potřebovala co nejvíce rozpohybovat, protože v delších výměnách jsem více bodovala já. Bohužel mi ale k výhře vždy pár bodů chybělo a já jsem prohrála 21:19 a 21:18. Pro výhru v utkání jsem už nemohla nic víc udělat než „jen“ fandit celou Zuzkou a hnát své spoluhráče k výhře v dalších disciplínách. Nakonec vše rozhodl až poslední zápas – 2. mužský debl, ve kterém hráli Míra Janáček s Mateuszem Swierczynskim proti Standovi Kohoutkovi a Vojtovi Šelongovi. Naši kluci ve třetím setu odvraceli několik mečbolů a sami také jeden měli. V případě výhry soupeřů by byl stav 5:3 pro ně, v případě naší výhry a remízy 4:4, bychom vyhráli na skóre my. Infarktový průběh třetího setu jsem nemohla skoro sledovat. Nevěděla jsem, jestli raději sedět, stát nebo odejít, abych tam sebou nesekla. Nakonec jsem to ale zvládla sledovat až do konce, ale bohužel Brno bylo týmem, který se nakonec po výsledku 25:23 ve třetím setu radoval z postupu do finále. Bylo to těsné. Hodně těsné. Ale nedá se nic dělat, soupeři měli tentokrát ke skvělé hře ještě o trochu více štěstí. Prohráli jsme 5:3 a už jen čekali, s kým budeme hrát v neděli o třetí místo.

Výsledky celého utkání najdete zde.

Do finále se nakonec probojoval tým BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou, když porazil Sokol Radotín Meteor Praha A výsledkem 4:4, kdy měli o jeden vyhraný set více.

Do boje o bronz s námi tedy šel domácí Meteor.

Já jsem nastoupila k singlu proti Dominice Koukalové. Přestože se mi hrálo lépe jak v našem posledním společném zápase, tak moje hra nebyla perfektní, ale ani na vteřinu jsem nepochybovala o tom, že zápas vyhraji.

foto Tomáš David

Po výsledku 21:14 a 21:17 jsme se dostali do vedení 3:2 a mně už zase nezbývalo nic jiného, než fandit jako o život. Hanka s Luckou přidaly čtvrtý bod v deblu žen a zbývaly dvě pánské čtyřhry, ve kterých jsme potřebovali uhrát alespoň set, abychom v případě remízy vyhráli na počet setů. Bohužel Pavlovi s Maxem se to nepodařilo a prohráli s Morenem a Drančákem 2:0 na sety. Stav byl tedy 4:3 a naše jediná šance, jak získat bronz, bylo vyhrát v zápase Janáček se Swierczynskim proti Koukalovi s Bitmanem. Naši kluci ztratili první set poměrem 21:16 a v koncovce druhého setu odvraceli několik mečbolů. Můj tep byl během té doby jistě v rekordních číslech a já se tímto omlouvám všem lidem, kteří zrovna byli v mé blízkosti a byli svědky toho, jak to prožívám a šílím. 😉 Kluci však měli zpět štěstí, které jim chybělo v zápase proti Brnu, a set dovedli vyhrát! Já jsem se tak mohla na pár minut uklidnit, než došlo na koncovku třetího setu, kde soupeři začali dotahovat stav 20:17. Krve by se ve mně nedořezali. Stav 20:19! Tak málo stačí k výhře, ale dát ten poslední bod je zkrátka nejtěžší. I teď, jak tohle píšu, jsem nervózní jako v hale. Už ani nevím jak, ale Míra s Mateuszem za stavu 20:19 konečně proměnili mečbol a připsali našemu týmu pátý bod! Radost byla obrovská a divím se, že jsme Míru nezranili našim náletem na něj. :)

Průběh utkání byl stejný jako s Brnem. Opět rozhodoval poslední zápas, opět druhý pánský debl, opět byli v hlavní roli Míra a Mateusz. Ale tentokrát bylo štěstí na naší straně a my se mohli právem radovat z bronzu!

n9kELhiAhhSdaXy14UV7UOY5cEyK9C4UVXvH8y48mmmtw9aQFmZX6M9iUaRbbt2w1nppvEA

Výsledky zápasů najdete zde.

Všechna víkendová utkání byla neskutečně vyrovnaná a všechny čtyři týmy by si zasloužily zlato. Bohužel vyhrát může jen jeden a letos se z výhry radoval tým BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou a TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice po pěti letech výher získává stříbro.

Gratuluji Benátkám k titulu a děkuji všem týmům za předvedené výkony.

Největší dík ale patří samozřejmě celému týmu SKB Český Krumlov za maximální nasazení v celé sezóně a hlavně teď ve finále a za super atmosféru v družstvu. Jsem moc ráda, že jsem mohla být jeho součástí a že se nám povedlo získat medaili. Nesmím zapomenout na naše úžasné fanoušky, kteří nám k medailím pomohli. Byli jste skvělí! Děkujeme!