Brazil Open

03/12/2015
Zuzka Pavelková

21.11. jsem se vydala na turnaj kategorie Grand Prix do Brazílie. Původně jsem plánovala více turnajů v řadě, ale z finančních důvodů jsem se nakonec rozhodla jet pouze do Rio de Janeira. Vzhledem k tomu, že pobyt v oficiálním hotelu by mě přišel dráž než zpáteční letenka do Ria, tak jsem poprvé využila ubytování přes Airbnb. Musím poděkovat mamince, která mi to pomohla zařídit, a společně jsme vybraly super variantu blízko haly se super hostitelkou. Nakonec se ke mně připojila Sashina Wignes Varan, která na ubytování pěla jen samou chválu. :) Dále si moc vážím vstřícnosti organizátorů, kteří mě zavezli až k domu, přestože mě mohli vysadit v oficiálním hotelu, s čímž jsem počítala.

Turnaj se konal v Riocentru, kde budou probíhat Olympijské hry. Hrálo se ve skupinách, což bylo super, protože jsem si mohla zahrát tři zápasy. Bohužel mi los přidělil nejsilnější skupinu, ve které byla první nasazená Rong Schafer, reprezentující USA, která dříve reprezentovala Čínu, Číňanku a Brazilku. V úterý 24.11. jsem nastoupila ke svému prvnímu zápasu proti Číňance Li Yun, která mě porazila 21:5 a 21:9. Přestože byla hra lepší než samotný výsledek, tak jsem zde udělala mnoho chyb, které se teď snažím na tréninku odstranit. Ale není lehké zařadit nové ještě nezautomatizované věci proti takové soupeřce, která celou dobu řídila hru a hlavně, když jsem hrála na straně proti větru, tak mé kratší údery ihned trestala.

Ve středu jsem hrála proti Brazilce Paloma da Silva, kterou jsem porazila 21:9 a 24:22. V prvním setu jsem využila lepší stranu a celou dobu jsem řídila hru. V druhém setu jsem se často dostávala do nesnází kvůli kratším klírům a výhozům a také jsem měla strach hrát více k čarám, takže jsem vysokou soupeřku nerozpohybovala tak, jak jsem si přála. Naštěstí jsem zvládla koncovku a nemusela jsem jít do třetího setu.

Ve čtvrtek jsem hrála poslední zápas ve skupině proti Rong, která ve středu prohrála s Li Yun. Vítěz našeho zápasu tak postupuje ze skupiny z druhého místa. S Rong jsem už párkrát hrála a zatím se mi ji nepodařilo porazit. Bohužel se mi to nepovedlo ani tentokrát a já jsem prohrála 21:14 a 21:5. Přestože jsem si ve středu sáhla na badmintonového Boha jménem Lin Dan, tak se bohužel zázrak v podobě výhry nekonal. V druhém setu jsem hrála na straně proti větru a opět jsem měla kratší údery, což mě okamžitě dostalo do problémů. Ale hra byla lepší jako výsledek a ve výměnách jsem volila údery lépe než v našem posledním společném zápase. Ale ano, prohrávat 16:0 s tím, že děláte všechno nejlíp, jak můžete, je trochu sranda. 😉

Při pohledu na ostatní skupiny mě trochu mrzelo, že jsem neměla víc štěstí na los. Ale jsem ráda, že jsem si mohla zahrát 3 zápasy ve skupině a ne hrát s Číňankou v prvním kole a konec. Podle mého názoru byly dvě Číňanky a Rong Schafer herně mnohem dál než zbytek hráček na turnaji, takže je vlastně super, že jsem si proti nim mohla zahrát.

Díky mé úžasné hostitelce jsem si užila i dobu mimo badminton. Byla tak hodná a ukázala mi něco málo z Ria a radila mi, které pokrmy musím určitě vyzkoušet. :) Bohužel jsem neměla čas se podívat na sochu Krista z blízka. Ale i tak jsem poznala Brazílii a Rio víc, než jsem čekala.

image image1-1 image image image image1 image image2 image image image

Další mezinárodní turnaj bude Challenge v Itálii, který se bude konat příští týden v Miláně.

Zdravím ze slunečného Bolzana.

Mějte se, smějte se!

Zuzka