Jamaica International

21/04/2016
Zuzka Pavelková

15.3. jsem odcestovala na turnaj na Jamajku. Cestování bylo dlouhé, ale protože jsem měla štěstí (nebo to byl předčasný dárek k narozeninám 😉 ) a měla jsem pro sebe dvě sedadla v letadle, tak mi dlouhý let nepřipadal tak dlouhý.

Přiletěla jsem pěkně navečer a asi i díky tomu jsem neměla příliš velký problém s časovým posunem. Následující den jsem si zašla na dva tréninky do haly, která byla moc pěkná, ale uvítala by více diváků během celého turnaje, protože kapacitu na ně měla.

Ve čtvrtek dopoledne jsem hrála první kolo proti jamajské hráčce Katherine Wynter, proti které jsem hrála i v minulém roce. Zadní strana stehna už mě nezlobila a já jsem mohla hrát bez starostí. Hru jsem měla pod kontrolou, ale bylo pro mě těžké hrát celou dobu naplno. Věděla jsem, že mi stačí chvilku se zase soustředit a opět si vytvořím potřebný náskok. Hlavně v prvním setu jsem se nechtěla moc předřít. Potřebovala jsem však najít svoji rychlost a probrat nohy po cestování a proto jsem se v druhém setu soustředila více na výbušné starty. Vyhrála jsem 21:16 a 21:11 a v druhém kole, které se hrálo večer, jsem nastoupila opět proti hráčce z Jamajky, kterou byla Alana Bailey. Tentokrát jsem se snažila koncentrovat lépe a bylo to poznat. Vyhrála jsem 21:6 a 21:10.

image         image

V pátek odpoledne mě čekalo čtvrtfinále proti první nasazené Jeanine Cicognini z Itálie. Po ranním tréninku jsem se cítila dobře, pouze nervozita se snažila ke mně dostat, což se mi moc nelíbilo. Věděla jsem, že když dodržím správnou taktiku, tak jsem schopná s Jeanine hrát vyrovnaný zápas. Stejně tak jsem ale věděla, že jestli mi vnutí svoji hru, tak že můžu mít problém. Nervozita se nakonec docela vytratila a to jednak díky „odnervózňovávačům” a „rozptylovačům”, kteří mě umí uklidnit i na dálku z Evropy a jednak proto, že při soustředění na zápas na nervozitu už moc místa nezbylo. Zápas jsem začala dobře a dařilo se mi držet delší výměny a nedávat soupeřce moc příležitostí tvořit hru. Bohužel jsem udělala pár netrpělivých rozhodnutí, k tomu dobrá hra soupeřky a prohra 21:17 ukončila první set. Ve druhém setu jsem se snažila vrátit k taktice, která mi přinášela body, ale soupeřka mi nedávala šanci. Držela mě pod tlakem od prvního úderu a její výborný útok, kterému jsem se chtěla vyvarovat, jí přinášel jeden bod za druhým. Já jsem začala bojovat i sama se sebou, protože jsem už nevěděla, co změnit. Vyzkoušela jsem všechno možné, ale neúspěšně. Druhý set jsem prohrála 21:9 a nezbylo mi nic jiného, než uznat, že Jeanine na tomto turnaji hrála opravdu dobře a její následné prvenství na Jamaica International bylo zcela zasloužené.

Ve zbývajících dnech jsem trénovala a ladila formu na další turnaj na Kubě.

Výsledky ženské dvouhry můžete vidět zde.

Děkuji všem za podporu, „odnervózňovávačům” za jejich služby, mému trenérovi Csabovi Hamzovi za přípravu a koučink na dálku a rodině a sponzorům za nenahraditelný servis.