Mistrovství Evropy družstev mužů a žen

29/02/2016
Zuzka Pavelková

8.-12.2. jsem trénovala společně s celým českým týmem v Nymburku, kde jsme se připravovali na tento turnaj, který se konal v ruské Kazani. Na turnaj jsme odletěli v neděli 14.2. a první zápas nás čekal v úterý 16.2. proti Itálii, kterou jsme porazily 5:0. Já jsem nastoupila do singlu proti Romaně Glorii Pirvanescu, kterou jsem porazila 21:19 a 21:14. Proti Glorii jsem hrála na lize v Itálii a nepochybovala jsem o tom, že vyhraju. V hale bylo obtížné hrát, protože z jedné strany foukalo, takže jedna půlka kurtu byla rychlejší a druhá pomalejší.
Výsledky utkání proti Itálii zde.

image

Ve středu jsme hrály proti nasazenému Turecku, které v úterý prohrálo s Ukrajinou. Já jsem opět nastoupila do 2.singlu. Hrála jsem proti Ozge Bayrak, bronzové medailistce z mistrovství Evropy z roku 2014. První set jsem vyhrála 21:19, ale ve druhém setu mě držela mnohem víc pod tlakem, k čemuž využívala mých kratších úderů a vyhrála 21:11. Ve třetím setu jsem nezačala nejlépe a soupeřka si vytvořila bodový náskok, který se mi nepodařilo dohnat a prohrála jsem 21:15. Jediný bod jsme získaly v druhé ženské čtyřhře a celkové skóre bylo tedy 4:1 pro Turecko
Výsledky utkání proti Turecku zde.

image

Ve čtvrtek nás čekala Ukrajina, která zatím neprohrála a já jsem nastoupila proti Natalyi Voytsekh. První set jsem začala dobře, ale bohužel mi ulítlo do autu víc míčů a prohrála jsem těsně 21:19. V druhém setu jsem bojovala s pomalejší stranou a krátkými údery, ze kterých soupeřka bodovala. Nepodařilo se mi délku úderů příliš zlepšit a prohrála jsem 21:11, což mě mrzí. Celkově jsme prohrály 4:1.
Výsledky utkání proti Ukrajině zde.

Pokřik před zápasem proti Ukrajině

Výsledky zápasů naší skupiny zde.

Jak si vedl náš mužský tým najdete zde.

image image

Na závěr bych chtěla moc poděkovat celému týmu za předvedené výkony, vzájemnou podporu a super atmosféru, našemu kouči Jackovi Niedźwiedzkimu za soustředění a koučování, ČBaS za zajištění super ubytování a transportu během turnaje, všem našim fanouškům za podporu a v neposlední řadě všem, kteří mi pomáhají s mojí přípravou.