MMČR

06/10/2016
Zuzka Pavelková

28.9.-1.10. se v Praze konalo Mezinárodní mistrovství České republiky. Dva týdny před turnajem jsem už byla v ČR, protože jsem měla nějaké povinnosti a připravovala jsem se převážně v Přerově a těsně před turnajem v Praze. Tímto moc děkuji všem, kteří mi v tom (a také v hledání zubaře v Praze den před turnajem) byli nápomocni!

Soupeřkou v hlavní soutěži mi byla Camilla Martens z Dánska, se kterou jsem trénovala v Odense a občas jezdí i do Bolzana, takže ji dobře znám. Ještě jsem ji nikdy neporazila, ale už si na ni věřím mnohem víc. Bohužel stejně jako loni v hale foukalo a bohužel jsem neměla možnost si halu před turnajem vyzkoušet. Takže jsem si jen zjišťovala od dalších hráčů, jak na kterém kurtu fouká a snažila jsem se tomu přizpůsobit taktiku. Na kurt jsme nastoupily s lehkým zpožděním oproti plánu. Camilla měla výhodu v tom, že měla halu z předchozích zápasů už vyzkoušenou, ale přesto jsem to byla já, kdo vyhrál první set 21:17. Nachlazení, které mě už pár dní trápilo mě moc nelimitovalo, jen jsem měla trošku horší dýchací schopnosti. Ve druhém setu jsem hrála proti větru a bylo těžké mít údery dostatečně dlouhé, narozdíl od opačné strany, kde jsem většinou hrála do autu, i když jsem míček jen lehce „pohladila“, a nakonec jsem dozadu hrála jen ojediněle. Camilla toho využívala a útokem hodně bodovala. Prohrála jsem 21:16. Ve třetím setu jsem už udělala hodně chyb a byla jsem docela naštvaná, že nemám ke hře „laboratorní“ podmínky bez větru. Ano, samozřejmě, všichni jsme hráli ve stejném prostředí, ale pak záleží na tom, kdo se s tím lépe srovná. Já jsem se ve třetím setu srovnávala docela těžko a prohrála jsem 21:8.
Co k tomu říct závěrem? Nerada hraji s větrem a moc mi nejde tomu přizpůsobit hru. Ale fouká na hodně turnajích a já se musím naučit to zvládat lépe. Mám ale radost z toho, že to je lepší jak dřive a už jsem z toho před zápasem nebyla tolik vystresovaná a první dva sety jsem se nechala rozhodit vnějšími podmínkami jen minimálně a dovedla jsem se rychle opět koncentrovat na hru. Dále jsem viděla, že věci, které jsem trénovala, se zlepšily a objevily se v zápase, za což jsem moc ráda.

image

Teď jsem opět zpět v Bolzanu, kde se budu 14 dní připravovat na můj další turnaj, který bude ve Švýcarsku.

Moc děkuji všem za podporu a fandění jak na dálku tak přímo v hale. Taťkovi za koučování na turnaji, týmu SSV Bozen v čele s našim trenérem Csabou Hamzou za přípravu a mnoho dalším, kteří mi pomohli s trénováním během mého pobytu doma. A samozřejmě organizátorům za pěkně připravený turnaj (až na ten vítr 😉 ).

Zdravím z Bolzana.

Mějte se, smějte se!

Zuzka