Slovak Open

06/09/2016
Zuzka Pavelková

Mám za sebou první turnaj letošní sezony, který se konal v Trenčíně a kde jsem se dostala do čtvrtfinále.

Před turnajem jsem měla smíšené pocity. Na jednu stranu jsem se těšila na turnajové prostředí, na druhou stranu jsem byla po pěti měsících bez turnajů trochu nesvá. Na jednu stranu jsem se cítila na trénincích dobře, ale na druhou stranu mě na tréninku před turnajem začala bolet zadní strana stehna při hlubším výpadu. Dále se v Trenčíně opět zkoušel nový systém počítání, ze kterého nejsem příliš nadšená. Ale bohužel nemůžu nic dělat, já o pravidlech nerozhoduji a musím se tomu přizpůsobit.

První zápas jsem hrála proti Litevce Vytaute Fomkinaite, který jsem vyhrála na pět setů 8:11, 11:7, 13:11, 10:12 a 11:6. Nebyla jsem úplně ve své kůži a dělala jsem víc chyb, než bylo nutné. Nová pravidla počítání mi občas narušila koncentraci, když jsem si během zápasu uvědomila, že je ten set strašně krátký. Naštěstí jsem za sebou měla svého trenéra Csabu Hamzu, který mě vždy, když bylo potřeba, dovedl vrátit zpět do hry.
Soupeřkou ve druhém kole mi byla Belgičanka Clara Lassaux, kterou jsem porazila 12:10, 9:11, 12:10 a 11:6. Tentokrát jsem se cítila na kurtu jistěji. Ale stále jsem si ještě neoblíbila hru do jedenácti bodů a asi se tak ani nestane, protože jsem se opět utvrdila v názoru, že zápas je více o rozhodčích než o badmintonu. V tomto zápase rozhodčí třikrát změnil výrok čarového rozhodčího v můj neprospěch, z toho dvakrát v jednom setu, což se těžko dohání při hře do jedenácti bodů. Nevím, na čí straně byla pravda, ale změnit výrok čárového rozhodčího, který vypadal docela jistě při dávání signálu a ještě při dopadu míčku na opačné straně kurtu? Přála bych si mít také tak skvělé oči! Naštěstí jsem ale i přesto zápas vyhrála a v sobotu ráno jsem hrála čtvrtfinále proti Angličance Panuga Riou. Tentokrát jsem bojovala s délkou úderů do zadní části kurtu a přišlo mi, že je v hale průvan, protože byly otevřené dveře, ale hlavně mi to pokaždé letělo jinak. Nedařilo se mi dostat soupeřku pod tlak a i z mého docela dobrého přijmu nakonec těžila víc ona než já. Prohrála jsem 11:4, 11:2 a 11:5.

Turnaj mohl dopadnout lépe, ale se všemi okolnostmi kolem to zase není tak hrozné. 😉
V tréninku máme co zlepšovat a těším se, jak to v dalším zápase porovnám, jestli se to povedlo nebo ne.
Moc děkuji Csabovi a mému tatínkovi, že byli na turnaji se mnou. A samozřejmě všem, kteří mi nesmírně pomáhají a drží palce.

image image

Děkuji za podporu.

Mějte se, smějte se.

Zuzka

  • Lukáš Sábo

    Pokud jde o nový systém počítání, naprosto s Tebou souhlasím. Sety do 11 jsou moc krátké, až příliš rozhodují náhodné míče a sporné momenty a stírají se tak výkonnostní rozdíly mezi hráči. Snad budou mít v BWF rozum a tuhle kravinu neprosadí. Jinak gratuluji k vydařenému turnaji 😉