Sudirman Cup

19/05/2015
Zuzka Pavelková

V pátek 8.5. ráno jsem odletěla spolu s dalšími členy Českého týmu (Bětka Bášová, Kuba Bitman, Milan Ludík, Petr Koukal, Honza Fröhlich a v roli vedoucího týmu a kouče Tomasz Mendrek) na Sudirman Cup do Číny. Časový posun byl 6 hodin do budoucnosti a my jsme v sobotu ráno bez komplikací dorazili do Dongguanu. Organizace byla úžasná, reklamy a billboardy byly po celém městě a já jsem si užívala obrovskou sílu této akce. Večer a v neděli jsme si začali zvykat na obrovskou halu. V mém případě to bylo zvykání jednak na kurt, na kterém byl strop v nedohlednu a kde mi to nelítalo zrovna nejlépe, a jednak na celý komplex, kde se do tréninkové haly a místnosti pro hráče jelo z turnajové haly výtahem dolů, zatímco na tribunu se muselo nahoru, přičemž se jedním výtahem nedalo jet na obě strany. Přestože byli na každém kroku organizátoři připraveni pomoct, tak by člověk skoro potřeboval GPS navigaci a nebyla jsem jediná, kdo se na místo určení dostal po menším neplánovaném „výletě“ po areálu. 😉

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

K prvnímu zápasu jsme nastoupili v pondělí ve 13 hodin proti Rakousku. Já jsem hrála singl a debl s Bětkou. Nejprve jsem odehrála singl proti Elizabeth Baldauf, který se mi nepovedl úplně podle představ, a prohrála jsem 21:18 a 21:17. Do poloviny setu jsem vždy vedla, ale pak jsem ztratila koncentraci a měla jsem problém najít správný rytmus. Vítr v hale a každá strana kurtu úplně jiná mi na klidu také nepřidaly. Soupeřka zvládla zápas lépe a já jsem bod pro tým ze singlu bohužel nezískala. V deblu jsem to ale napravila a s Bětkou jsme vyhrály 21:19 a 21:12. I přes lehké zaváhání v druhé polovině prvního a na začátku druhého setu jsme si výhru pohlídaly. 😉 Další body přidal Petr v singlu a Milan s Honzou v deblu a vyhráli jsme 4:1.

Výsledky celého utkání najdete zde.

V úterý jsme nastoupili proti Jihoafrické republice. Opět jsme hráli na kurtu číslo 3, takže jsme už všichni věděli, jak kde fouká. Můj singl byl jako třetí zápas a po vyhraném mixu a prohraném pánském singlu, jsem nastoupila proti Elme De Villiers . Nehrálo se mi moc dobře, v hlavě bylo dost zbytečných myšlenek a docela jsem se trápila. Naštěstí i přesto jsem dovedla zápas vyhrát 21:19 a 21:17 . Po těsně prohraném pánském deblu byl na řadě ženský debl, jako rozhodující zápas. S Bětkou jsme však soupeřkám nedaly šanci a po výsledku 21:13 a 21:11 jsme připsaly našemu týmu třetí bod.

Výsledky zápasů najdete zde.

Toto utkání jsme hráli ve stejnou dobu jako Čína s Thaiskem. Atmosféra v hale byla úžasná a sedět vedle čínské reprezentace mělo taky své kouzlo. Člověk jen občas vrazí do nějakého mistra světa, olympijského vítěze nebo dokonce do samotného „badmintonového boha“ – Lin Dana. 😉

11011781_692551217520326_8256416957817049316_n

Ve středu jsme hráli proti Turecku. Tentokrát jsem hrála první zápas, kterým byl singl proti Neslihan Yigit. Opět jsme hráli na kurtu 3, opět jsem věděla, jak to bude kde lítat, ale opět mi to dělalo trochu problémy, zvlášť když k tomu přidám kvality hráčky a její výšku, která jí umožňovala lépe trestat špatnou délku nebo křivku mých úderů. Snažila jsem se nedávat jí tolik prostoru k útoku, ale i tak to nestačilo a prohrála jsem 21:14 a 21:15. Debl s Bětkou proti Yigit s Bayrak jsme prohrály 21:8 a 24:22. Druhý set už byl hodně vyrovnaný a my jsme měly dokonce setbol. Bohužel se nám nepodařilo ho proměnit. Turecko jsme porazili 3:2 a čekalo nás tak utkání proti Vietnamu, které bylo na programu v pátek večer.

Výsledky utkání proti Turecku najdete zde.

Ve čtvrtek jsme měli volno a stejně jako v neděli jsme si mohli jít vychutnat zápasy v podání nejlepších hráčů světa.
Nemohu nezmínit příjezd Lee Chong Weie do haly, kde ho vítalo mnoho fanoušků, když vystupoval z autobusu. Toho využil Šulda, který šel hned za ním a samozřejmě začal na všechny kolem mávat, čímž všechny rozesmál. Dále mě pobavilo, že se mě několikrát organizátoři ptali, jestli umím čínsky jenom proto, že jsem čínsky poděkovala. Musela jsem je hned ujistit, že umím jen pár slovíček a důležitou větu „mám k smrti hlad“, které se, nechápu proč, vždycky strašně smáli.

Bylo úžasné být v hale během zápasů Číny nebo Lee Chong Weie. Atmosféra byla neskutečná a z obrovského fandění diváků jsem až měla husí kůži. (skoro jak během MČR v Karviné 😉 )

V pátek v 7 hodin večer jsme hráli proti Vietnamu. Nastoupila jsem do singlu proti Vu Thi Trang, 58. hráčce světa. Tentokrát jsme hráli na kurtu číslo 1, který byl pod dohledem sedmi kamer, které zajišťovaly přímý přenos do televize. Také jsme měli možnost vzít si „challenge“, což je badmintonové jestřábí oko. Těšila jsem se, jak toho využiji, ale nakonec, se tak nestalo. Opět jsem trochu bojovala z větrem v hale a s délkou mých úderů. Prohrála jsem dvakrát 21:12, ale bojovala jsem, co to jen šlo a díky tomu byla jedna moje vítězná výměna označena jako „play of the day„. 😉 Po třech zápasech byl stav 3:0 pro soupeře, což znamenalo, že se zbývající pánský a dámský debl už nebude hrát a že jsme se umístili na konečném 22.místě. Na turnaji jsme předvedli dobré výkony a s výsledkem můžeme být spokojeni.

Celé utkání proti Vietnamu můžete vidět zde.

Výsledky zápasů najdete zde.

10421254_692548417520606_2631661535075136296_n

Výsledky celého turnaje, který vyhrála opět Čína, najdete zde.

Domů do Přerova jsem dorazila v neděli odpoledne, za což jsem moc vděčná, protože se kvůli počasí v Číně rušilo hodně letů a přestup v Pekingu jsme stihli jen díky sprintování přes půlku letiště a tomu, že na nás letadlo chviličku počkalo. Jinak bych letěla nejdříve asi stejně jako moje taška až další den.

Děkuji celému týmu za předvedené výkony a super společnost, Honzovi Mikulkovi za poskytnutý servis v Praze před odletem do Číny a všem mým sponzorům za to, že jsem se mohla tohoto turnaje zúčastnit a připsat si tak první body do olympijské kvalifikace.
Ohromné poděkování patří samozřejmě i vám všem, co jste drželi palce mně i celému týmu. Děkuji za ohromnou podporu, moc si toho vážím. V případě zájmu můžete můj badminton sledovat i na facebooku, kde je více fotek a zajímavostí.

Mým dalším turnajem bude Challenge ve Španělsku, kam letím ve čtvrtek. Rozlosování ženského singlu najdete zde.

Zdravím z Přerova

Zuzka