TZ: Zuzana Pavelková je novou královnou českého badmintonu

30/04/2015
admin

(Informace pro média – tisková zpráva, 30.4.2015)

Český badminton dnešní aktualizací světového žebříčku přišel o dlouholetou jistotu. Zuzana Pavelková sesadila Kristínu Gavnholt z pomyslného trůnu české badmintonové jedničky. Po mnoha letech se mění pozice nejlepší české singlistky. K dnešnímu dni patří přerovské odchovankyni 84. místo světového žebříčku a je nejvýše postavenou českou hráčkou. Dlouhodobě stoupající formu potvrzuje Pavelková i svými výsledky: “Po prosincovém bronzu na US Open v Kalifornii mi udělaly radost především vydařené turnaje ve střední Americe, konkrétně 2. místo na Jamajce a 3. místo na Kubě.” Nová česká jednička si tak buduje pevné postavení do začínající olympijské kvalifikace.

Posun Pavelkové na světovém žebříčku je výsledkem dlouhodobé náročné práce. Hledání ideálních tréninkových podmínek je nekonečným příběhem českých badmintonistů. “Tři roky jsem trénovala v Dánsku a od loňského léta se připravuji v Českém Krumlově pod vedením Radka Votavy a Pavla Floriána,” popisuje své tréninkové možnosti Pavelková. Příprava české badmintonové špičky je zcela individuální. Veškerý trénink je nyní podřizován olympijské kvalifikaci, která začíná v květnu.

Postupová kritéria pro účast na Olympijských hrách jsou pro český badminton neúprosná. Kvalifikuje se pouze nejlepší hráčka. Rozhodujícím okamžikem bude umístění na světovém žebříčku příští rok v květnu. “Podle dřívějších zkušeností by mohlo stačit přibližně 60. místo. Teď nezbývá, než se opět rozjet po turnajích a nahrát dostatek bodů,” přibližuje taktiku nejlepší česká badmintonistka. Nejbližším turnajem Zuzany Pavelkové, který se započítává do olympijské kvalifikace, je začátkem května Mistrovství světa smíšených družstev Sudirman Cup v Číně.

Celou TZ včetně doplňujících fotografií najdete na tomto odkaze na Dropboxu.