Vítězství na turnaji v Izraeli

27/10/2015
Zuzka Pavelková

V neděli 18.10. jsem odjela do Milána, kde jsem si v pondělí dvakrát zatrénovala a v úterý jsem společně s mým tréninkovým parťákem Rudim Dellenbachem odletěla do Izraele. Turnaj se konal v Kibbutz Hatzor, kde jsme byli ubytovaní u kamaráda Aviva Sadeho. Mnoho lidí mělo obavy, zda je bezpečné letět do Izraele a i já sama jsem si předem zjišťovala situaci a byla jsem ujištěna, že tam, kam jedu, je bezpečno. Jediné, co mi připomínalo, že je země ve válečném konfliktu, bylo občasné lítání stíhaček. Bylo nám řečeno, že je to v pohodě, že to je jenom pravidelné cvičení a že při misi by byl mnohonásobně větší hluk a vibrace. 😉

Ale zpět k badmintonu. Já jsem byla na turnaji první nasazenou hráčkou a z důvodu menší účasti jsem byla už ve čtvrtfinále. Hrála jsem tedy až v pátek. Ve středu a ve čtvrtek jsem si zašla na trénink a snažila jsem se co nejlépe připravit na zápas. V hale se mi hrálo dobře, jen podlaha byla trochu tvrdší. V pátek kolem poledne jsem nastoupila proti domácí hráčce Klil Hochberg. Zápas jsem měla pod kontrolou a vyhrála jsem 21:4 a 21:13.

Odpoledne jsem hrála semifinále proti Litevce Gerdě Voitechovskaje. Tentokrát jsem musela makat víc, ale i tak jsem nedala soupeřce šanci přemýšlet o výhře a poměrem 21:14 a 21:7 jsem se dostala do finále.

Finále se hrálo v sobotu a mě čekala Angličanka Lydia Jane Powell. Od první výměny jsem si vytvořila náskok. Přestože ho soupeřka postupně snižovala, tak jsem si ho udržela až do konce a vyhrála jsem 21:18 a 21:14.

Poprvé jsem vyhrála mezinárodní turnaj a hlavně jsem přerušila šňůru proher z posledních měsíců. Z vítězství mám velkou radost, ale ještě více mě těší můj herní projev. Dokázala jsem do hry zapojit věci, na kterých teď pracujeme. Ještě je třeba je vypilovat, ale vím, že jdeme správnou cestou. Ještě nějaký týden před turnajem jsem nevěřila, že ho dokáži vyhrát, přestože jsem byla první nasazená a věděla jsem, že na to mám i herně. Proto moc děkuji Csabimu, že jsem postupně začala i věřit a že se to povedlo. :)

Moc vám všem děkuji za podporu a gratulace. A za poskytnutý azyl v Izraeli (Avivovi a jeho rodině) a v Miláně (rodině Bruna Steganiho – mého spoluhráče z Bolzána). A samozřejmě všem, kteří mi umožňujete dál badmintonově růst (rodině a sponzorům).

Ještě bych chtěla poděkovat organizátorům za skvěle uspořádaný turnaj. Byl to úžasný zážitek. Jsem ráda, že jsem díky bydlení u Aviva měla možnost poznat i něco ze života místních lidí. Moc se mi líbily domy se zahradami, které neměly ploty a místní děti si společně hrály všude možně v sousedství. Hračky a kola byla všude a musím zdůraznit, že nezamčená. Protože proč by tam někdo něco kradl? Stačí se přece zeptat souseda a on vám cokoli půjčí. Takže pro nás nejtěžším úkolem bylo zapamatovat si, které nádobí se používá na pokrmy z masa a které na pokrmy z mléka. 😉

Mějte se, smějte se.

Zdravím z Bolzana.

Zuzka