Jak jsem začínala

Badminton hraji odmala díky svým rodičům, bývalým prvoligovým hráčům a později trenérům přerovského badmintonového klubu (SK Badminton Přerov), jehož členkou jsem po celou dobu svého hraní. Je logické,  že když se od svých prvních krůčků pohybujete v badmintonovém prostředí, že se tomuto sportu budete věnovat a nenapadne vás vybrat si jiný. Trénování a účast na turnajích mi postupně vyplnilo veškerý volný čas, což se projevilo jeho nedostatkem na školní přípravu. Naštěstí jsem na gymnáziu měla individuální studijní plán a jak spolužáci, tak učitelé mi velmi pomáhali, abych zvládla sport i školu. Také díky nim jsem v roce 2011 zdárně odmaturovala na GJB a SPGŠ v Přerově. Všem moc děkuji za podporu a pomoc, nesmírně si toho vážím!

Trénování v Malajsii

Já a Taufik HidayatV roce 2009 jsem začala spolupracovat s malajským trenérem Andrew Changem, který poprvé přijel do Přerova v srpnu 2009 a pod jehož trenérským vedením jsem se připravovala na další sezónu. Příprava byla náročná, asijské pojetí tréninku je zcela odlišné od evropského, ale po několika trénincích jsem si zvykla a měsíční intenzivní trénování plné drilu přežila ve zdraví. Individuální tréninky mě posunuly výkonnostně dopředu, ale na druhou stranu jsem stále více pociťovala absenci kvalitních tréninkových zápasů. Řešením tohoto problému bylo moje rozhodnutí odjet na letní přípravu v roce 2010 do Malajsie. Byl to jeden z největších zážitků v mém životě. Přestože jsem znala malajské tréninky, tak s místními hráči a podnebím to bylo úplně jiné. Poprvé jsem měla příležitost hrát na turnaji s nejlepšími světovými hráči a osobně potkat Taufika Hidayata a Lee Chong Weie. Na závěr mého pobytu jsem měla možnost vyzkoušet jeden trénink v malajském národním badmintonovém centru, což mě velmi motivovalo do další práce.

Trénování v Dánsku

Po maturitě v roce 2011 jsem stála před rozhodnutím, zda pokračovat ve studiu na vysoké škole nebo se plně věnovat badmintonu. V srpnu 2011 jsem jela na měsíc do Dánska do Odense badminton academy, kde je trenérem Lennart Engler a Jakob Toft. Trénování v tomto centru se mi zalíbilo, přestože tréninky byly hodně odlišné od těch, na které jsem byla zvyklá z Česka a Malajsie, a rozhodla se, že studium vysoké školy odložím na neurčito. Od září 2011 jsem tedy trénovala v Odense. Dánové jsou mistři badmintonové techniky a překvapivých triků, takže přeučování a pilování techniky byla hlavní náplň mých tréninků. Dalším přínosem trénování v centru bylo velké množství kvalitních hráčů pro tréninkové zápasy, což mi v Přerově velmi chybělo.

V době, kdy jsem trénovala v Dánsku, jsem hrála i ligu. V sezóně 2011/2012 jsem hrála za Odense OBK 3, v další sezóně 2012/2013 za Odense OBK 2 a v sezóně 2013/2014 za francouzský tým Orléans. Byla to další úžasná zkušenost poznat ligu v zahraničí. Hlavně v Dánsku za náš první tým (Odense OBK 1) hrály během mého pobytu tam takové hvězdy jako Mathias Boe, Mads Conrad-Petersen, Viktor Axelsen, Petya Nedelcheva nebo Carolina Marín a mně se tak naskytla příležitost vidět je v akci při domácích utkáních a dokonce jsem si s nimi i několikrát zatrénovala.

Po třech letech trénování v Odense jsem však začala cítit, že mi už trénování tam nepřináší to, co bych chtěla. Věděla jsem, že už potřebuji v tréninku pokračovat jiným směrem. Proto jsem se v létě 2014 odstěhovala zpět do České republiky.

Jsem nesmírně vděčná za tyto 3 roky. Byla to velká zkušenost a dalo mi to mnoho do (nejen badmintonového) života. Chci proto moc poděkovat všem, kteří mi to umožnili a všem, kteří byli vždy se mnou a podporovali mě.

Zpět v ČR

1798190_10152331727941640_3412652223747032376_nOd léta 2014 jsem trénovala v Českém Krumlově pod vedením Radka Votavy. Za tým SKB Český Krumlov jsem hrála v sezóně 2014/2015 i extraligu. S mým návratem do ČR jsem „získala“ další lidi, kteří se stali součástí mé cesty badmintonem. Nesmírně si vážím toho, že mi pomáhají a někdy mi věří víc, než já sama sobě.

Konec roku 2014 byl pro mě zatím nejúspěšnějším. Byla jsem třetí na turnaji Grand Prix v USA. Součtem bodů z turnajů jsem si vytvořila nový osobní rekord (17553 bodů) a posunula jsem se na 85. místo světového žebříčku ve dvouhře žen. V červnu 2015 jsem dosáhla zatím nejlepšího umístění na světovém žebříčku – 79. místo. Cítím zlepšení na kurtu a věřím, že i nadále moje výkonnost poroste.

Olympijská sezóna 2015/16

V současné době trénuji a objíždím turnaje s cílem úspěšně se kvalifikovat na Olympijské hry v Riu v roce 2016. Proto jsem také změnila dosavadní tréninkové prostředí a nyní se připravuji v Bulharsku.

Další aktuální informace najdete v jednotlivých článcích zde na webu.

Zobrazit články Moje videa Nejlepší umístění na turnajích